Opis
Sveta Misa. Najsvetiji događaj na svijetu (džepno izdanje) Josipa Lončara treće je izdanje knjige – prošireno dodatnim pripremama te dolazi u novom ruhu – džepnih je dimenzija i privlačnoga dizajna. Autor u knjizi daje konkretne savjete za pripremu i prikazanje Svete Mise kako bi sudjelovanje na Svetoj Misi bili potpuno i plodonosno. „Želimo li i mi u istoj mjeri iskusiti zajedništvo s Gospodinom? Želimo li Ga upoznati, čeznemo li za stvarnim zajedništvom s Njim? Knjiga Josipa Lončara o Svetoj Misi rodila se upravo iz te čežnje za Gospodinom. Lončar nam želi pokazati kako da odgovorimo na ovu neshvatljivu, vatrenu, beskrajnu i nezamjenjivu ljubav, kako da nam Sveta Misa ne bude samo navika, izvršavanje obaveze, nego otajstveni, osobni, nutarnji susret s Bogom.“ (Vlč. dr. Fábry Kornél, iz predgovora mađarskom izdanju knjige)
Iz sadržaja knjige Sveta Misa. Najsvetiji događaj na svijetu (džepno izdanje)
Knjiga, među ostalim bogatim sadržajem, sadrži ove pripreme za Svetu Misu:
- Za ozdravljenje
 - Za obraćenje sina / kćeri
 - Za spasenje umirućeg muškarca / umiruće žene
 - Oslobođenje iz Čistilišta
 - Za otkupljenje od duševnih boli
 - Za otkupljenje od grešne ovisnosti
 - Za pronalazak životnog partnera
 - Za blagoslov začetog djeteta
 - Priprema svećenika za Svetu Misu
 - Nadoknada štete, pokora
 - Zadobivanje materijalnih blagoslova
 - (…)
 
Kardinal Vinko Puljić, nadbiskup metropolit vrhbosanski, u predgovoru drugom izdanju:
»Raduje me da jedan laik piše o Euharistiji s toliko ljubavi te želi poticati vjernike da znaju vrednovati i živjeti od najsvetije stvarnosti na zemlji.
Zahvaljujem na ovom nastojanju da, što bližim rječnikom, pomogne ljudima upoznati Euharistiju, zavoljeti ju i živjeti taj divni Dar neba na ovoj Zemlji. Neka nas Uskrsli koji živi u Euharistiji oživi životom vjere dok hodimo, dok ne postignemo Njegovo obećanje da „tko god njega blaguje neće umrijeti nikada“. (…)«
Cijeli predgovor možete pročitati ovdje.
Dr. sc. Antonio-Mario Čirko, OCD u predgovoru trećem izdanju:
»Knjiga mi je pomogla i ohrabrila me te sam i ja, poput autora, poželio drugima prenositi i usađivati ne samo ono što o Misi uči Crkva već i ono što na Misi osobno proživljavam i ono za što mislim da bi druge moglo privući kako bi u tom najsvetijem i najvažnijem događaju na svijetu sudjelovali što plodonosnije. Htio bih da se ta želja za primanjem i prenošenjem, želja za neprestanim napredovanjem u svetosti probudi u svakome tko srcem sudjeluje u Misi. Znam da je ponekad dovoljna samo mala iskra da zapali veliku vatru i zato se nemojmo bojati drugima posvjedočiti o iskrama Božje ljubavi koju kušamo na Svetoj Misi.«
Autor je sljedećih naslova:
- Karizma vjere,
 - Bakina krunica,
 - Sila odozgor: elektroničko izdanje
 - Škola molitve I: elektroničko izdanje,
 - Škola molitve II: elektroničko izdanje,
 - Škola molitve III: elektroničko izdanje
 - Škola molitve IV,
 - Kako povjerovati: elektroničko izdanje
 - Želim da živiš: elektroničko izdanje i elektroničko izdanje za žene,
 - Sveta Misa (Najsvetiji događaj na svijetu): elektroničko izdanje
 - Sveta misa. Najsvetiji događaj na svijetu (džepno izdanje),
 - Priprema za prikazanje misne žrtve Svezak I.,
 - Priprema za prikazanje misne žrtve Svezak II.
 
